Grant dla mieszkańców czterech sołectw gminy Koneck!!!

Grupa mieszkańców z sołectwa Święte, Jeziorno, Spoczynek i Romanowo napisała i wygrała grant w wysokości 5.000 zł, od BNP Paribas Banku. Konkurs został zorganizowany w ramach akcji Banku pt. „Dzień dobry sąsiada”. Celem tego jest zachęcenie do podejmowania lokalnych inicjatyw społecznych.

Chcemy uporządkować zaniedbany zielony teren znajdujący się na skrzyżowaniu dróg w środku wsi Święte i utworzyć tam park. Teren ten to klin, który porastają pokrzywy, krzaki i trawa oraz drzewa posadzone dwanaście lat temu przez leśniczego. Mieszkańcy wspólnie uporządkują i ozdobią teren publiczny. Za te pieniądze zostanie zakupiona wykaszarka, ławeczki, donice betonowe na kwiaty i krzewy ozdobne. Park ten stanie się miejscem  spotkań mieszkańców oraz stanie się wizytówką wsi.

Projekt rozpocznie się 13 sierpnia 2011r., i będzie trwać przez 6 sobót, czyli do 23 września 2011r.

Z inicjatywy Radnego Gminy Koneck Grupa w składzie: rodzina Jóźwiaków – Święte, Organiściaków – Święte, Karnowskich – Jeziorno, Kudlińskich – Jeziorno, Ryszewskich – Spoczynek, Porańskich – Romanowo zaprosi do udziału w projekcie sołtysów, mieszkańców, rodziców uczniów miejscowej szkoły oraz chętnych nauczycieli.

Gratulacje, dla grupy sąsiedzkiej która, chce razem zrobić coś dla siebie.

Podobne aktualności

Skip to content