Otwarcie Posterunku Policji w Konecku

W najbliższą niedzielę – 8 lipca 2018 r. w Konecku na placu przy Urzędzie Gminy w Konecku odbędzie się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Konecku obejmującego swym zasięgiem działania gminy Koneck, Bądkowo i Zakrzewo, połączone z obchodami Powiatowego Święta Policji.

Organizatorami wydarzenia będą Wójt Gminy Koneck, Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnią zaproszeni gości, tacy jak: przedstawiciele władz rządowych i wojewódzkich, lokalni Parlamentarzyści oraz mieszkańcy trzech gmin Koneck, Bądkowo, Zakrzewo.

Oprawę muzyczną uroczystości stanowić będzie Orkiestra Wojskowa z Torunia.

 

Program uroczystości:

11:30 – Uroczysta msza święta w Kościele Rzymsko – Katolickim pod wezwaniem
Św. Prokopa w Konecku,

12:30 – Przemarsz na miejsce uroczystości.

13:00 – Obchody Święta Policji powiatu aleksandrowskiego, plac przy Urzędzie Gminy
w Konecku:

  • otwarcie Posterunku Policji w Konecku,
  • wręczenie medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

 

Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na festyn dla mieszkańców na stadionie sportowym w Konecku, na którym głównymi atrakcjami będą m.in. stoiska Profilaktyki Społecznej i Prewencji Kryminalnej, pokaz sprzętu specjalistycznego Inspekcji Transportu Drogowego, symulator zderzeń Żandarmerii Wojskowej, miasteczko rowerowe z WORD z Włocławka, sikawki konne i przenośne Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszewie, a także kiełbaski oraz grochówka dla wszystkich uczestników festynu.

 

O godzinie 20.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Konecku odbędzie się zabawa taneczna pod chmurką.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Podobne aktualności

Skip to content