Nadanie nazwy ulicy Włodzimierza Lubańskiego w Konecku

W dniu 21 września 2019 r. odbył się festyn sportowy z udziałem Włodzimierza Lubańskiego połączony z otwarciem ulicy Jego imienia.

Od godzin porannych na boisku Orlik w Konecku odbywał się Turniej o Puchar Włodzimierza Lubańskiego, w którym wzięły udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie, ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, Szkoły Podstawowej w Bądkowie, Szkoły Podstawowej w Konecku, Szkoły Podstawowej w Świętem, Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Biskupiej oraz z drużyny Orła Służewo. Na uroczystościach głównych zostały wręczone puchary dla pierwszych 3 miejsc oraz medale i upominki dla każdego uczestnika turnieju. A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bądkowie;

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Konecku;

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zakrzewie;

IV miejsce – Orzeł Służewo;

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Biskupiej;

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Sędzinie;

VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętem.

Uroczystość ta była konsekwencją  Uchwały Nr VIII/67/19 Rady Gminy Koneck z dnia 10 lipca 2019 r. w sprawie nadania nazwy ulicy imienia Włodzimierza Lubańskiego w Konecku.

Włodzimierz Lubański urodził się 28 lutego 1947 r. To ikona piłki nożnej, mistrz olimpijski, wielki patriota.

Uroczystość odbyła się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Konecku. Wzięli w niej udział Pan Włodzimierz Lubański z żoną Grażyną, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Koneck. Podczas uroczystości został odczytany przez Pana Wójta Ryszarda Borowskiego życiorys Patrona ulicy. Następnie przemówienie wygłosili Pan Wójt Ryszard Borowski, Pan Włodzimierz Lubański – patron ulicy, Pani Anna Sobecka – Posłanka na Sejm RP. Później nastąpiło poświęcenie przez Księdza Proboszcza Jana Radaszewskiego tablicy z nazwą ulicy oraz oficjalne jej  odsłonięcie przez Pana Wójta Ryszarda Borowskiego i Pana Włodzimierza Lubańskiego. Pan Włodzimierz Lubański podczas uroczystości odpowiadał na pytania sympatyków oraz rozdawał autografy.

 Na zakończenie oficjalnej części uroczystości nadania nazwy ulicy odbył się piknik z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej z Konecka, Brzeźna, Straszewa i Kamieńca, Koła Gospodyń Wiejskich z Konecka, Ossówki, Brzeźna i z Kruszynka oraz występy   dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Konecku, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Bądkowa pod batutą Pana Tadeusza Wiśniewskiego oraz występ zespołu folklorystycznego „Echo Konecka”.

http://bydgoszcz.tvp.pl/44499662/wlodzimierz-lubanski-ma-swoja-ulice-w-regionie-pilkarz-doceniony-za-klase-na-boisku-i-poza-nim

 

 

Podobne aktualności

Skip to content