KORONAWIRUS – INFORMACJA WÓJTA GMINY KONECK

KORONAWIRUS – INFORMACJA WÓJTA GMINY  KONECK

13 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

w związku z dynamicznym i niekorzystnym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, w trosce o życie i zdrowie Mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich zebrań sprawozdawczo – wyborczych, zebrań wiejskich, które były planowane w najbliższym czasie, odwołuję wszelkie zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Gminnej Bibliotece, odwołuję zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnej Świetlicy.

Apeluję szczególnie do osób starszych o ograniczenie kontaktów i przebywania w miejscach publicznych. O pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, warto poprosić osoby bliskie, sąsiadów lub pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w   Konecku.

Proszę również o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych. Zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych   w Urzędzie Gminy.

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju.

Dane kontaktowe

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W  ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM

Słowackiego 8a
87-700 Aleksandrów Kujawski

DYREKTOR:   Ewa Jankowska

tel. centrala  :  54  282-23-34

tel./fax            54  282-23-34

TELEFON ALARMOWY  608 016 764  lub 112

 

Zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

 

                                                                                                                       Wójt Gminy Koneck

Podobne aktualności

Skip to content