Konkurs Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Konkurs Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki – „Pozdrowienia z domu!” #pozdrowieniazdomu

Kochani, od kilku dni uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań nawet z przyjaciółmi i rodziną. Nie tylko doskwiera nam czasami nuda, ale też tęsknota za bliskimi. Pomagają nam nowe technologie. Wyobraźcie sobie jednak, że kiedyś było inaczej, wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma komputerów, telefonów i laptopów. Świat, gdzie jedynym źródłem komunikacji są pocztówki i listy, na które czeka się całymi dniami, tygodniami, a nawet może i miesiącami.
Wyobraźcie też sobie, że w takim właśnie świecie żyło kiedyś całe mnóstwo ludzi, których sami znacie. Wasi dziadkowie, starsi krewni i rodzice – ich sposoby na porozumiewanie się z innymi różniło od Waszych całe morze skomplikowanych technologii. To były inne czasy, ale zdecydowanie nie brakowało im uroku.

Gdy oglądamy zachwycające pocztówki ilustratorki książek dla dzieci – Marianny Sztymy, żal nam, że w naszych czasach zwyczaj przesyłania pocztówek prawie zaginął.

 

Zabieramy więc Was dziś w podróż w czasie.

 

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

 

„Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy.

 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

 

Co trzeba zrobić?

 

Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej!

https://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1649,co,opis.html

 

Źródło: https://www.facebook.com/mariannasztyma/

 

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

 

 

Podobne aktualności

Skip to content