Lato z e-szkołą

Widzowie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej nie mogą narzekać na nudę w wakacje. Wśród propozycji na dziś (16 lipca) między innymi rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu i gra w krykieta dla całej rodziny.

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze (16 lipca) spotkanie z e-Szkołą rozpoczniemy rozważaniami o miłości – zarówno ludzkiej, jak i Boskiej. Ksiądz Michał Oleksowicz postara się odpowiedzieć na pytanie o to, co kryje się w słowie „kocham” i jakie uczucia towarzyszą kochającym i kochanym. Nauczycielka matematyki Magdalena Budzyńska zdradzi sposoby na szybkie i łatwe zapamiętywanie wzorów pól figur płaskich. Krótko opowie też o historii geometrii. Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jastrzębscy opowiedzą o historii średniowiecznego Torunia, a Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego, zaprosi całe rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu. Pokaże, jak przyjemnie można spędzić czas, grając w krykieta, bardzo popularnego w Anglii.

W piątek (17 lipca) zapraszamy m.in. na warsztaty poświęcone książce Malali Yozufazi, pakistańskiej działaczki na rzecz prawa kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Tematem będzie wpływ literatury na nasze życie. W programie także wywiad z jezuitą Grzegorzem Dobroczyńskim, który wspominać będzie osobiste spotkania ze świętym Janem Pawłem II oraz lekcja języka angielskiego. Nowe słownictwo przyda się szczególnie tym, którzy planują zagraniczne wycieczki.

Zachęcamy też do obejrzenia zarchiwizowanych zajęć. Polecamy m.in. wczorajsze (15 lipca) rozmowy ze studentami Pawłem Boike i Żanetą Szczerbiak, członkami Duszpasterstwa Akademickiego Studnia, którzy mówili o nauczaniu św. Jana Pawła II i przesłaniu Światowych Dni Młodzieży w Buenos Aires w 1987 roku. Nie można tez pominąć wykładu Szymona Wiśniewskiego poświęconego działaniom bojowym II Korpusu Polski i słynnej bitwie o Monte Cassino we Włoszech oraz poradnika zdrowego stylu życia i jogi dla każdego.

  • Plan spotkań w bieżącym tygodniu

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

16 lipca 2020 r.

 

Zapraszam do pobrania zdjęć z wakacyjnych zajęć w e-Szkole, w tym nowych zdjęć z gry w krykieta. Pod linkiem także wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckeigo i Sławomira Żebrowskiego, dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu:

https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/IviYiQ1GPiOjHYB

Nazwiska autorów zdjęć widnieją w nazwach poszczególnych plików.

Podobne aktualności

Skip to content