Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
Udział w spisie jest obowiązkowy.
Spisem objęci są:
> mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
> stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy Urząd Gminy. Na czas trwania spisu urzędy gminy przygotowały specjalne miejsce, gdzie wykonasz samospis.
Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.
Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.
PAMIĘTAJ, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywną na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzona w badaniu przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązaniu do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Podobne aktualności

Skip to content