Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Realizacja szczepień jest najbardziej efektywną formą działania profilaktycznego, chroniącą przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 w ocenie naukowców jest bezpieczne i pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę lub łagodniejsze jej przejście. Należy również podkreślić, że osoby, które przechodzą COVID-19 w sposób łagodny, w mniejszym stopniu zakażają innych. Udział w „Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19” daje więc nadzieję na osiągnięcie odporności zbiorowej – a tym samym na powrót do normalności i bezpiecznego funkcjonowania w życiu codziennym. To nasza szansa na życie bez lęku, ograniczeń , maseczek i dystansu społecznego.

W trosce o zdrowie mieszkańców gminy Koneck: babć, dziadków, rodziców, dzieci, sąsiadów i przyjaciół apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli o jak najszybsze zaszczepienie się i nie zwlekanie z podjęciem decyzji w tej sprawie. Jak zgodnie podkreślają lekarze, tylko wspólna akcja społeczeństwa może uratować życie każdego z nas. Będąc zaszczepionym uratujemy życie i zdrowie własne oraz swoich najbliższych.   

Wszyscy tęsknimy za normalnością i zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu życia publicznego. To umożliwi nam szczepionka. Staniemy się bezpieczni dla rodziny, znajomych oraz naszych współpracowników. Przede wszystkim zagwarantujemy bezpieczeństwo własnego zdrowia. W obliczu wyzwania, jakim jest „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”, zachęcam mieszkańców naszej gminy do szczepienia się. Decyzja o przyjęciu szczepionki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, jakim jest wygaszenie epidemii i pełne otwarcie wszystkich dziedzin gospodarki.

 

 

Podobne aktualności

Skip to content