Warsztaty z klimatem dla dzieci z terenu gminy Koneck

      Warsztaty z klimatem to 5-dniowe warsztaty ekologiczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, których celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, rolnictwa ekologicznego oraz kreowanie postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

W czasie warsztatów, poprzez gry, zabawy oraz proste doświadczenia dzieci poznają mechanizmy zachodzące w przyrodzie, nauczą się czym jest woda, z czego składa się gleba, jakie zwierzęta dzikie są pożyteczne na obszarach wiejskich, jak chronić powietrze, skąd rośliny czerpią wodę oraz jak i po co segregować śmieci. A wszystko po to, żeby już o najmłodszych lat uczyć jak dbać o przyrodę i ją chronić.

Warsztaty odbędą się w terminie 8-12 sierpnia 2022 roku w godzinach 900 – 1500. Dodatkowo dzieci zostaną zaopatrzone w wyżywienie w formie cateringu.

4 dni warsztatów będą odbywać się stacjonarnie w sali Zespołu Szkół w Konecku. Podczas jednego dnia warsztatów uczestnicy udadzą się do gospodarstwa ekologicznego lub zagrody edukacyjnej na wycieczkę edukacyjną, podczas której poznają zasady funkcjonowania takich gospodarstw/ zagród przez doświadczenie i praktykę.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i z ograniczoną ilością miejsc. O uczestnictwie dziecka decyduję kolejność zgłoszeń.

Podczas warsztatów uczestnicy otrzymują zestaw uczestnika: notatnik, ołówek, plecak, bidon, a na zakończenie certyfikat uczestnictwa.

Zachęcamy do zapisów  i  umożliwienia swoim pociechom kreatywnego spędzania wakacji poza domem!

 

 

Podobne aktualności

Skip to content