ZUS przygotował wiele atrakcji w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością

ZUS przygotował wiele atrakcji w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością

29 września Oddział ZUS w Toruniu organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Będzie okazja,
by w jednym miejscu uzyskać kompleksowe informacje z wielu instytucji dotyczące świadczeń dla osób
z niepełnosprawnością.

 

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością przez cały wrzesień na terenie wszystkich oddziałów ZUS odbywają się ciekawe prelekcje, szkolenia, dyżury eksperckie z wielu instytucji czy dyżury telefoniczne. Toruński oddział ZUS Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizuje w czwartek, 29 września w godz. 10-13.00 w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Toruniu, ul. Fałata 88/90 (sala gimnastyczna).

 

Do dyspozycji będą stoiska ekspertów m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Skarbowego, czy Stowarzyszenia  ds. Osób Niepełnosprawnych. Nie zabraknie również przedstawicieli Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Związku Niewidomych, Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej, Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych czy Ośrodka Wsparcia i Testów w Toruniu.

 

W trakcie wydarzenia eksperci podpowiedzą,  jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny, do sanatorium czy  uzyskać pomoc finansową ze środków PFRON. Powiedzą również jak uzyskać rentę, świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy dodatek pielęgnacyjny. Będzie można również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

 

Ponadto będzie można usłyszeć ciekawe prelekcje. W programie:

10.00 – powitanie uczestników wydarzenia

10.05-10.30 – prelekcja pracownika Oddziału ZUS w Toruniu na temat: „Renta socjalna”

10.35-11.05 – prelekcja pracownika Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego  Funduszu  Zdrowia

11.10-11.40 – prelekcja pracownika Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu na temat: „CIDON w PFRON – poznaj, zapytaj, skorzystaj…”

11.45-12.15 – wystąpienie przedstawiciela Ośrodka Wsparcia i Testów na temat  korzyści wynikających ze stosowania technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnością

12.20-12.50 – pokaz sprzętów medycznych, w tym m.in. podnośników jezdnych, sufitowych oraz prelekcja na temat rodzajów systemów opieki dla osób z niepełnosprawnością –Pan Piotr Nowicki, Levicare Sp. z o.o.

 

Dodatkowo  28 września, w godz. 10-12.00 w Inspektoracie ZUS w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39  (parter, pokój nr 2) osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w sprawie świadczeń dla osób z niepełnosprawnością. Dowiedzą się  także, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu.

 

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością eksperci ZUS będą również udzielać porad 29 września w godz. 12-14.00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej we Włocławku, ul. Łęgska 20 (sala konferencyjna).

 

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny.

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 

Podobne aktualności

Skip to content