Jak pracuje ZUS przed świętem Wszystkich Świętych?

Jak pracuje ZUS przed świętem Wszystkich Świętych?

 

W najbliższy poniedziałek, 31 października sale obsługi w placówkach ZUS i Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne do godz. 15.00. Wyjątek stanowi Punkt Informacyjny ZUS w Mogilnie, który tego dnia będzie zamknięty. Z kolei Punkt Informacyjny ZUS w Chełmnie i Wąbrzeźnie będzie czynny bez zmian do godz. 14.00 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W tym dniu w standardowych godzinach będą działały infolinie zewnętrzne:

  • w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego – do godz. 20.00 (tel. 22 11 22 111),
  • w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy – do godz. 18.00. (tel. 22 444 02 55).

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że sprawy urzędowe w instytucji możemy załatwić bez wychodzenia z domu, przez 7 dni w tygodniu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Z ekspertem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu  w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. Z kolei osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu:

  • 52 34 18 126 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim,
  • 54 230 73 76 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content