Bydgoski i toruński ZUS włącza się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Bydgoski i toruński ZUS włącza się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

Już po raz kolejny oddział ZUS w Bydgoszczy i Toruniu bierze udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Elastyczność bez granic”. Koordynatorem Regionalnym w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR) – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach Światowego Tygodnia  Przedsiębiorczości Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował m.in. specjalne prelekcje dla uczniów i przedsiębiorców.

 

W Bydgoszczy ŚTP odbędzie się m.in. w Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy. To właśnie tam 16 listopada o godz. 9.30 zostanie rozstrzygnięty konkurs multimedialny o ubezpieczeniach społecznych. Dzień później, 17 listopada o godz. 11.45 w Liceum Salezjańskim w Bydgoszczy młodzież będzie miała okazje wysłuchać prelekcji na temat prowadzenia własnej firmy
i pierwszej pracy.  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbędzie się także w I LO w Bydgoszczy, gdzie  18 listopada o godz. 10.00 młodzież przeprowadzi debatę o środkach płatniczych oraz wysłucha wykładu o działaniach i projektach realizowanych przez Zakład dla przedsiębiorców „Zakład Ubezpieczeń Społecznych partnerem w przedsiębiorczości”.

 

Z kolei oddział ZUS w Toruniu w ramach 15. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości bierze udział w warsztatach, które organizuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Warsztaty odbędą się 17 listopada w godz. 15-18.00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Konopnickiej 13/3. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli uzyskać informacje m.in. na temat obowiązków  osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content