Ferie okazją do wykorzystania  bonu turystycznego

Ferie okazją do wykorzystania  bonu turystycznego

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca. Z samej usługi można skorzystać później.

 

Zbliżające się ferie są doskonałym momentem na zrealizowanie bonu turystycznego. Do wydania choćby częściowego w bonach jest łącznie ponad 757,6 mln zł, w regionie 38,5 mln zł – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na Kujawach i Pomorzu na niemal 225,5 tys. przyznanych bonów aktywowano 88 proc., w kraju na ponad 4,2 mln- 86 proc. Wciąż pozostaje w regionie 27,9 tys. bonów, w kraju 588 tys., które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane.

 

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

 

Do tej pory suma płatności zrealizowanych bonami przez rodziców z naszego regionu przekroczyła 150,7 mln zł. W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 620,9 mln zł i 519 mln zł.  Do kujawsko-pomorskich podmiotów turystycznych trafiło ponad 66,7 mln zł.

 

Bonem można płacić tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później.

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 

Podobne aktualności

Skip to content