ZUS zaprasza płatników na dzień otwarty z PUE

ZUS zaprasza płatników na dzień otwarty z PUE

 

Prowadzona przez ZUS szeroka akcja informacyjna skierowana do płatników składek, którzy nie posiadają jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, przyniosła rezultaty. Pozostało już tylko 4,4 tys. płatników składek z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy muszą aktywować konto na PUE ZUS. Dane do logowania mogą uzyskać także w najbliższą sobotę, 28 stycznia.

 

Od stycznia nie tylko przedsiębiorcy mają ustawowy obowiązek posiadać aktywny profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.  Ten obowiązek dotyczy też rodzica zatrudniającego nianię na umowie uaktywniającej, duchownego, czy osobę, która podlega dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub jedynie ubezpieczeniu zdrowotnemu. Wśród płatników, którzy nie mają konta na PUE ZUS, a powinni je mieć, jest wielu obcokrajowców, którzy dobrowolnie opłacają składkę zdrowotną. Najczęściej są to studenci spoza UE, którzy nie posiadają Karty Polaka lub zaświadczenia o polskim pochodzeniu.

 

W najbliższą sobotę, 28 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dzień otwarty dla płatników składek, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.  Tego dnia będzie można założyć nie tylko profil na PUE ZUS, czy uzyskać dane do logowania, ale również zapoznać się z funkcjonalnością PUE ZUS. Warto skorzystać z takiej możliwości.
Nasze placówki ZUS będą otwarte dla płatników składek w godz. 9-13.00 w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, w Inowrocławiu oraz  Świeciu. Natomiast w godz. 9-14.00 będą otwarte w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dla każdego przedsiębiorcy czas jest na wagę złota, dlatego  warto korzystać z PUE ZUS, by szybko i sprawnie załatwić większość spraw w ZUS w dowolnym miejscu i czasie. Płatnicy, którzy mają już profil na PUE, wiedzą, że mogą tą drogą kontaktować się z ZUS-em, wysyłać wnioski np. o zaświadczenie o niezaleganiu, czy przekazywać przez e-płatnika dokumenty ubezpieczeniowe. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń w ZUS. Co ważne na swoim profilu płatnika mają także dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników. Jest to istotna wiedza przy prowadzeniu własnego biznesu.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 

 

 

Podobne aktualności

Skip to content