Zasiłki i finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – dyżur telefoniczny

Zasiłki i finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – dyżur telefoniczny

 

9 grudnia w godz. od 9.00 do 11.00 będzie można porozmawiać z ekspertem ZUS o świadczeniach
chorobowych za okres kwarantanny lub izolacji, a także o dodatkowym zasiłku opiekuńczym. Dzwoniąc pod numer telefonu 56 498 35 81 będzie można dowiedzieć się m.in.

  • jak uzyskać informację o nałożonej kwarantannie lub izolacji (nowa funkcjonalność na Platformie Usług Elektronicznych ZUS)
  • jakie dokumenty są potrzebne do wypłaty świadczeń chorobowych za czas kwarantanny lub izolacji,
    a jakie do wypłaty zasiłku opiekuńczego.

 

Z kolei klienci zainteresowani przepisami związanymi z Tarczą Branżową i możliwością zwolnienia ze składek, uzyskania świadczenia postojowego czy dodatkowego świadczenia postojowego mogą skorzystać
z telefonicznego dyżuru eksperckiego. Odbędzie się on 9 grudnia w godz. od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 54 230 73 81 oraz 10 grudnia w godz. od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 56 610 94 42. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Toruński oddział ZUS organizuje również 11 grudnia teleporady m. in. dla podopiecznych Centrum Caritas
w Toruniu. Będzie to okazja, aby bez wychodzenia z domu zapytać o emeryturę, rentę, czy o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, inaczej nazywane 500+ dla osób niesamodzielnych. Eksperci ZUS będą dyżurować pod numerem telefonu 56 610 94 42.

 

 

Warto wiedzieć

Informacje na temat bezpłatnych szkoleń, dyżurów telefonicznych prowadzonych przez oddziały ZUS na terenie województwa kujawsko-pomorskiego można znaleźć na stronie internetowej ZUS www.zus.pl
w zakładce „Szkolenia i wydarzenia”. Wpisując miejscowość, w której znajduje się oddział bądź inspektorat ZUS, można znaleźć ofertę bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez ZUS dla swoich klientów.

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Podobne aktualności

Skip to content