Emerytura na konto coraz popularniejsza

Emerytura na konto coraz popularniejsza

 

Coraz więcej emerytów decyduje się na bezgotówkową wypłatę świadczenia. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłaca na konto 79 proc. świadczeń emerytalnych. Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat w regionie na konto to aż 88 proc.

 

Ubankowienie klientów ZUS, również seniorów systematycznie rośnie. Już trzy czwarte naszych klientów posiada i korzysta z rachunku bankowego. Na koniec września 2021 r. poziom ubankowienia w kraju wynosił 75,5 proc., w województwie kujawsko-pomorskim 77 proc. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Klienci dostrzegają korzyści z posiadania konta w banku i korzystania z inernetu. Coraz częściej decydują się na pobieranie swoich świadczeń na konto w banku. Bezgotówkowy sposób otrzymywania świadczenia z ZUS to dla naszych klientów wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie opłacać rachunki, robić zakupy przez internet, a także załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Przez internet, w prosty sposób mogą też zgłosić w ZUS zmianę sposobu wypłaty świadczeń – właśnie na konto w banku.

 

Na Kujawach i Pomorzu najliczniejszą grupą klientów pobierających świadczenia z ZUS są emeryci
i renciści. Udział wypłat na konto w przypadku ich świadczeń to 76 proc. W przypadku świadczeń krótkoterminowych, czyli zasiłków, świadczenia rehabilitacyjnego – 87 proc. z nich trafia na rachunek bankowy.

 

Emeryci częściej decydują się na bezgotówkową wypłatę świadczenia. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłaca na konto 79 proc. świadczeń emerytalnych. Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat w regionie na konto to aż 88 proc.

 

Jak wskazują badania przeprowadzone wśród klientów ZUS, osoby, które swoje świadczenia nadal otrzymują w gotówce, obawiają się nowych technologii i potrzebują pomocy. A takiego wsparcia udzielić mogą najmłodsi, czyli dzieci lub wnuki „nieubankowionych” seniorów – dodaje rzeczniczka.

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content