ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami

ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami

 

Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.  

 

Osoby, które powinny otrzymać swoje świadczenie 25 grudnia i 1 stycznia otrzymają pieniądze jak zwykle z wyprzedzeniem. Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia,
a świadczenia przekazywane na konto 23 grudnia. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą pieniądze powinny trafić do adresatów 22 grudnia- wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.  28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia – dodaje rzeczniczka.

 

Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz.
W województwie kujawsko-pomorskim ZUS przekazuje 77 proc. świadczeń na rachunki bankowe – dodaje Krystyna Michałek.

Wszystkim swoim klientom ZUS życzy „Zdrowych i Wesołych Świąt”.

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content