Jak pracuje ZUS 2 maja?

Jak pracuje ZUS 2 maja?

W poniedziałek, 2 maja sale obsługi klientów w placówkach ZUS oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne do godz.15.00. Wyjątek stanowi Punkt Informacyjny ZUS w Wąbrzeźnie, gdzie obsługa klientów będzie do godz. 14.00. Natomiast Punkty Informacyjne ZUS w Chełmnie i Mogilnie tego dnia będą zamknięte – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 

W tym dniu w standardowych godzinach będą działały infolinie zewnętrzne:

  • w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego – do godz. 20.00 (tel. 22 11 22 111)
  • w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy – do godz. 18.00 (tel. 22 444 02 55)

 

Zachęcamy do załatwiania swoich spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Sprawy urzędowe możemy załatwiać przez 7 dni w tygodniu  za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Z ekspertem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu  w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy– dodaje rzeczniczka.

 

Natomiast osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu:

  • 52 34 18 126 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim,
  • 54 230 73 76 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu.

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content