NIESZAWA – organy w półmroku

NIESZAWA – organy w półmroku

W piątek 11 sierpnia o godzinie 21.00 w nieszawskim kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XV Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Marek Stefański, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci profesora Joachima Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, „ojca polskiej organistyki”.

Podczas tego muzycznego wydarzenia fara z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec. Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas. Koncerty prowadzą: proboszcz parafii nieszawskiej ks. kan. Grzegorz Molewski oraz nieszawianka Wanda Wasicka, inicjatorzy tej imprezy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest  ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

 

Podobne aktualności

Skip to content