Ostatni dzwonek na zgłoszenie szkoły do udziału w Olimpiadzie ZUS

Ostatni dzwonek na zgłoszenie szkoły do udziału w Olimpiadzie ZUS

Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października.  Warto pospieszyć się i zgłosić  do konkursu, bo jest o co walczyć. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele dobrych uczelni w kraju.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od 10 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy sprawdzają w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na Kujawach i Pomorzu są szkoły, które regularnie biorą udział w tym projekcie. Tylko w ubiegłym roku z naszego regionu do olimpiady przystąpiło niemal 2,5 tys. uczniów z 59 szkół. Województwo kujawsko-pomorskie w finale ogólnopolskim reprezentowały uczennice z Zespołu Szkół w Mogilnie – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r.  Jest o co walczyć. Na zwycięzców etapu centralnego czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty

w rekrutacji na wiele dobrych polskich uczelni oraz cenne nagrody rzeczowe dla siebie i dla swoich szkół. Ponadto laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie przyjmują:

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content