Odtwarzanie potencjału produkcji rolnej – nabór trwa do 29 grudnia

Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk atmosferycznych lub ASF, mogą ubiegać się o środki finansowe na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” do 29 grudnia 2023 r. Wsparcie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Biura powiatowe i oddziały regionalne ARiMR przyjmują wnioski od zainteresowanych odtwarzaniem potencjału produkcji rolnej już tradycyjnie niemal przez cały rok. Obecny nabór, 12. w ramach PROW 2014-2020, kończy się 29 grudnia 2023 r. Warto pamiętać, że znaczenie ma kolejność złożenia dokumentów. Z tych złożonych dotychczas wynika, że zainteresowani wsparciem ubiegają się już o dofinansowanie w wysokości blisko 2,4 mln zł.

Pomoc przysługuje dwóm grupom rolników. Do pierwszej należą ci, których gospodarstwa ucierpiały na skutek: deszczu nawalnego, suszy, przymrozków wiosennych, ujemnych skutków przezimowania, obsunięcia się ziemi, lawiny, gradu, huraganu czy uderzenia pioruna. Drugą stanowią hodowcy trzody chlewnej poszkodowani w wyniku wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/arimr/odtwarzanie-potencjalu-produkcji-rolnej–nabor-trwa-do-29-grudnia

Podobne aktualności

Skip to content