Szkoła Podstawowa w Świętem nagrodzona!

W siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie w dniu 16 maja 2011 roku odbyła się gala konkursu „Otwarta szkoła”. Pani Minister Katarzyna Hall wręczyła nagrody laureatom jego trzeciej edycji. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa w Świętem, która realizowała projekt z Fundacją Rozwoju Kapitału Społecznego w obszarze edukacji globalnej.

Wczoraj, w obecności pani Anny Łukaszewskiej – Kujawsko Pomorskiej Kurator Oświaty oraz pani Beaty Mendel – inspektor ds. oświaty gminy Koneck i pani Renaty Borkowskiej – przedstawiciela Zarządu Stowarzyszenia kulturalno – oświatowego na rzecz rozwoju wsi Święte i okolic jako organu prowadzącego szkołę, dyrektor Szkoły Podstawowej w Świętem – pani Aldona Jóźwiak oraz pan Dominik Granada – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Kapitału Społecznego odebrali nagrody.

Jak podkreślała na spotkaniu pani Minister celem konkursu „ Otwarta szkoła” jest promowanie modelu szkoły, która w swoich działaniach wychowawczych i edukacyjnych dąży do kształtowania w uczniach otwartej  i prospołecznej postawy poprzez współpracę z organizacja pozarządową oraz pokazywanie skutecznych i nowatorskich rozwiązań stosowanych w oświacie.

Realizowany przez szkołę i Fundację projekt „Świat dziecka Północy i Południa” miał na celu poszerzenie wiedzy na temat edukacji rozwojowej i mobilizację do osobistego zaangażowania. Projekt skupiał się na problemach w dostępie do edukacji i apelu do decydentów o dotrzymanie obietnicy milenijnej w kwestii poprawy jakości życia dzieci w krajach Globalnego Południa.

Uczniowie poznali życie dzieci w Meksyku, Maroku i Madagaskarze. Na zakończenie projektu        na spotkanie z uczniami, rodzicami i mieszkańcami przybył pan Abdulcadir Gabeire Farah wiceprezes Fundacji dla Somalii i przedstawił sytuację dzieci i model edukacyjny funkcjonujący w Somalii.

Podobne aktualności

Skip to content