Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla mieszkańców Gminy Koneck w wieku 65+ w ramach „Programu profilaktyki zagrożeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim’’.

Trwa program bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko zakażeniom pneumokokowym skierowany do mieszkańców gminy Koneck. Z akcji mogą skorzystać osoby powyżej 65 r.ż., które dotychczas nie były szczepione przeciwko pneumokokom i nie posiadają przeciwwskazań lekarskich, znajdujące się w grupie ryzyka (osoby leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej). Dzięki takim działaniom profilaktycznym można ochronić się przed bakterią będącą przyczyną chorób układu oddechowego, w tym groźnego dla zdrowia i życia pneumokokowego zapalenia płuc.

 Szczepienia realizowane są w placówce: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,Praktyka Lekarza Rodzinnego’’ w Konecku, ul. Wiesława Adamczyka 13, 87-702 Koneck, tel. kontaktowy: (54) 272 20 07).

Program współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminy Koneck.

Podobne aktualności

Skip to content