UWAGA!!! 20 maja 2013 r. nastąpi wyłączenie naziemnej telewizji analogowej

20 maja 2013 r. w województwie kujawsko – pomorskim nastapi wyłączenie naziemnej telewizji analogowej

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA W TWOIM DOMU
Nadawanie programów telewizyjnych z multipleksów cyfrowych w standardzie DVB-T objęło już niemal cały obszar Polski. Sygnał analogowy z nadajnika zlokalizowanego w Trzeciewcu zniknie już 20 maja 2013 r.

TELEWIZOR
Jeżeli posiadasz nowy telewizor z odbiornikiem MPEG-4 i dekoderem DVB-T, nie musisz nic kupować, wystarczy przestawić odbiornik na sygnał cyfrowy.
Jeżeli masz starszy telewizor bez MPEG-4 i DVB-T lub telewizor kineskopowy,
kup dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

DEKODER
Rozwiązanie polegające na zakupie dekodera jest tańsze i nie wymaga zmiany odbiornika. Cena takiego dekodera może wynosiæ ok. 80 – 150 zł. Sprzęt do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej najlepiej zakupić u sprawdzonego sprzedawcy.

ANTENA
Odbiór sygnału cyfrowego najczęściej umożliwi wykorzystywana antena do tej pory.
Jeżeli zapewnia dobry odbiór – nie wymaga zmiany. Jeżeli decydujemy się na nową antenę, pamiętajmy, że najbardziej polecaną jest wieloelementowa antena kierunkowa,
zainstalowana na zewnątrz budynku, skierowana w stronę, z której dociera najsilniejszy sygnał telewizji cyfrowej. Jeżeli posiadasz antenę satelitarną (np. Polsat Cyfrowy, Cyfra+, Telewizja N), lub odbierasz telewizję kablową – nie musisz nic robić ani kupować. Jeżeli teraz odbierasz telewizję ze zwykłej anteny, a nie chcesz stracić obrazu telewizyjnego 20 maja, przygotuj się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

INFOLINIA
Jeżeli nie jesteś pewien, czy twój telewizor spełnia wymagania do odbioru bezpłatnej telewizji cyfrowej lub wiesz, że zakup dekodera będzie konieczny, ale masz wątpliwości, skorzystaj z bezpłatnej infolinii, gdzie dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej.

www.cyfryzacja.gov.pl
infolinia: 800 007 788

DOSTĘPNE PROGRAMY TELEWIZYJNE
MUX-1: TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV, MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, MUX-3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia


Zawartość programowa poszczególnych multipleksów może z czasem ulec zmianie.

Podobne aktualności

Skip to content