E-Szkoła

Matematyka dla ósmoklasistów i język angielski dla pierwszych klas szkoły średniej – tak dziś (4 maja) rozpoczęliśmy nowy, ósmy tydzień nauki w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Nasze e-lekcje cieszą się stale rosnącą popularnością. Zajęcia wyświetlono blisko półtora miliona razy. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach i powtórki materiału z lekcji zarchiwizowanych.

 

– Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już półtora miliona wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względów epidemicznych uczą się w domach, po zamknięciu placówek oświatowych. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

 

Nadajemy do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

 

W załączniku plan zajęć na bieżący tydzień (od 4 do 8 maja) dla:

  • szkół podstawowych

  • szkół ponadpodstawowych

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma 1,5 miliona wejść. Wśród najczęściej wyświetlanych do tej pory lekcji były zajęcia dla maturzystów poprowadzone przez Jolantę Serocka. Tematem była rozprawka maturalna. Film wyświetlono 24 tysiące razy (tutaj). Dużą popularnością cieszy się lekcja przygotowująca ósmoklasistów do egzaminu z języka angielskiego poprowadzona przez Aleksandrę Kowalską, ma blisko 24 tysiące wyświetleń (tutaj). Wielu sympatyków zyskała także lekcja matematyki dla klas maturalnych, której tematem były graniastosłupy i ostrosłupy. Zajęcia przygotowane przez Annę Berent wyświetlono 20 tysięcy razy (tutaj).

 

E-lekcje oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy setki wejść z zagranicy. Ogląda nas młodzież m.in. z Wielkiej Brytanii,  Ukrainy, Niemiec, Rosji, Holandii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch a nawet Australii.

 

Więcej informacji o e-Szkole tutaj i tutaj.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Podobne aktualności

Skip to content