Uczniowie z Bydgoszczy i Torunia zajęli I i II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Projekt z ZUS”

Uczniowie z Bydgoszczy i Torunia zajęli I i II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Projekt z ZUS”

To już drugi rok z rzędu, w którym uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Projekt z ZUS”. W kategorii „komiks” najlepsza okazała się Sofiia Atamanowa ze Szkoły Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy. Drugie miejsce w kategorii „film” zajęła Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu.

W tegorocznej edycji konkursu „Projekt z ZUS” wzięło udział kilkuset uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy konkursowej, która wyjaśnia, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczniowie mogli wykonać plakat, komiks lub nagrać film. W województwie kujawsko-pomorskim wpłynęły łącznie 23 prace, z czego 4 zostały przekazane do Centrali ZUS na ogólnopolski finał. Dwie z nich zostały nagrodzone, zajmując pierwsze miejsce w kategorii komiks i drugie miejsce w kategorii film – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

– Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która drugi rok z rzędu zajmuje dwa miejsca na podium. W ubiegłym roku zwyciężyliśmy w kategorii film i osiągnęliśmy trzecie miejsce w kategorii plakat. W tym roku mamy pierwsze miejsce w kategorii komiks i drugie miejsce w kategorii film– mówi Krystyna Michałek

W kategorii „komiks” najlepsza okazała się Sofiia Atamanowa ze Szkoły Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, która swoją pracą pt. „Wieczorne rozmowy” zajęła pierwsze miejsce w Polsce – mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Drugie miejsce w kategorii „film” uzyskał zespół w składzie Helena Dorożyńska, Klaudia Drewka, Magdalena Jędrzejewska, Natalia Lewandowska, Zuzanna Tylmanowska ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. Nagrodzony film można obejrzeć tutaj: „Szkolna biblioteka wiedzy o ZUS-ie” (link do YouTube).

Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content