Bezpłatne badanie mammograficzne

Szanowni Państwo,

październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.

Zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

  • Aleksandrów Kujawski – 20 października 2020 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Urzędzie Miejskim, ul. Słowackiego 8
  • Bądkowo – 21 października 2020 w godzinach od 8.00 do 11.00 przed Urzędem Gminy, ul. Włocławska 82
  • Koneck – 21 października 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Koneck 24
  • Zakrzewo – 27 października 2020 w godzinach od 8.30 do 12.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Leśna 1
  • Raciążek – 27 października 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Wysoka 4
  • Waganiec  – 28 października 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Dworcowa 11

 

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

 

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Podobne aktualności

Skip to content