Emerytury i renty jeszcze przed świętami

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

 

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Seniorzy z niecierpliwością czekają na swoją emeryturę czy rentę. Niektórzy obawiają się czy świadczenie otrzymają jeszcze przed świętami. Cześć z nich termin wypłaty swojego świadczenia ma na 25 dnia miesiąca, a w grudniu wypada on w dzień Świąt Bożego Narodzenia.

 

ZUS uspakaja. – Osoby, które zwykle otrzymują swoje świadczenie 25 dnia miesiąca
w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej. I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21. grudnia.  Świadczenia, które przekazywane są na konto trafią do banków 23. grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22. grudnia. – mówi Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dobra wiadomość także dla seniorów, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2021r. Oni również otrzymają pieniądze wcześniej. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 28. grudnia. Natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29. i 30. grudnia. – dodaje rzeczniczka.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w takich momentach zachęca, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Ten sposób wybrało 77,6 proc. seniorów
z toruńskiego oddziału ZUS i 74,6 proc. z bydgoskiego oddziału ZUS. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz.

 

Wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt.

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Podobne aktualności

Skip to content