ZUS i Urząd Skarbowy o Polskim Ładzie- dyżur telefoniczny

ZUS i Urząd Skarbowy o Polskim Ładzie- dyżur telefoniczny

Toruński oddział ZUS we współpracy z Pierwszym Urzędem Skarbowym w Toruniu organizują wspólny dyżur telefoniczny dla klientów w sprawie Polskiego Ładu.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ekspertami w czwartek, 3 lutego w godz. od 10 do 12.00– informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Pod numerem telefonu 56 610 95 45 dyżurować będzie Renata Nowacka, Zastępca Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek oddziału ZUS w Toruniu, którą będzie można zapytać m.in.

 

  • Jak wyliczyć składkę w 2022 r. dla osób rozpoczynających działalność, które nigdy wcześniej jej nie prowadziły?
  • Na jakich zasadach od 1 stycznia 2022 roku będą opłacane składki zdrowotne przez wspólnika spółki komandytowej?
  • Czy emeryt prowadzący działalność będzie musiał płacić składkę zdrowotną?
  • Jak ustalić podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne w sytuacji gdy przedsiębiorca ma kilka rodzajów działalności – z niektórych rozlicza się na zasadach ogólnych, a z jednej działalności – w formie podatku liniowego.

 

Natomiast o zmiany podatkowe, nową  ulgę dla klasy średniej oraz inne przysługujące ulgi: rehabilitacyjną, prorodzinną czy wspólne rozliczenie małżonków będzie można zapytać eksperta
z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu. Pod numerem telefonu 56 610 91 72 na pytania odpowiadać będzie Magdalena Graul, kontroler skarbowy.

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 

Podobne aktualności

Skip to content