17 czerwca ZUS pracuje jak zwykle

 17 czerwca, po Bożym Ciele ZUS pracuje jak zwykle

 

W piątek, po Bożym Ciele placówki ZUS w województwie kujawsko-pomorskim pracują normalnie. Wyjątek stanowi Punkt Informacyjny ZUS w Mogilnie, który tego dnia będzie zamknięty.

 

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym. W tym roku przypada w czwartek, 16 czerwca i jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W praktyce oznacza to, że w czwartek zamknięty będzie również ZUS. Za to, 17 czerwca placówki ZUS w województwie kujawsko-pomorskim pracują normalnie, czyli w godz. od 8 do 15.00, a w Punkcie Informacyjnym ZUS w Chełmnie i Wąbrzeźnie do 14.00. Wyjątek stanowi Punkt Informacyjny ZUS w Mogilnie, który tego dnia będzie zamknięty – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

17 czerwca  w standardowych godzinach będą działały infolinie zewnętrzne:

  • 22 11 22 111 – w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego – we wszystkie dni tygodnia
    w godzinach 7.00-20.00
  • 22 444 02 55 – w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy- w dni robocze
    (pn.-pt.) w godzinach 8.00 -18.00.

 

Natomiast Centrum Obsługi Telefonicznej (numer 22 560 16 00) tego dnia będzie czynne wyjątkowo do godz. 15.00.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że sprawy urzędowe w instytucji możemy załatwić bez wychodzenia z domu, przez 7 dni w tygodniu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Z ekspertem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu  w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. Z kolei osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu:

  • 52 34 18 126 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim,
  • 54 230 73 76 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content