II etap VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”

Smaki regionów, dawne receptury i wyjątkowe potrawy przygotowywane z pasją i sercem. To wszystko podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”.

Przed nami II etap VIII edycji konkursu dla woj. kujawsko-pomorskiego organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Wydarzenie w naszym województwie na 19 etapach powiatowych cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i wszystkie chętne KGW miały okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne.

Celem konkursu „Bitwa Regionów” jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Ranking zwycięskich Kół Gospodyń Wiejskich dla woj. kujawsko-pomorskiego dostępny jest na stronie www.bitwaregionow.pl

https://bitwaregionow.pl/ranking/ranking-wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/

 

II etap konkursu dla woj. kujawsko-pomorskiego odbędzie się 12 sierpnia br. na ternie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu.
Stary Brześć 14, 87-880 Brześć Kujawski

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=786343283286101&set=a.532353125351786

 

Podobne aktualności

Skip to content