ZUS będzie zamknięty 22 grudnia

ZUS będzie zamknięty 22 grudnia

W piątek, 22 grudnia wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte.
Tego dnia nie skontaktujemy się również z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej. 22 grudnia
jest dniem wolnym dla pracowników ZUS-u, za dzień świąteczny – sobotę 11 listopada 2023 r.

Jeśli mamy jakieś sprawy do załatwienia w ZUS-ie przed świętami, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Warto wcześniej umówić spotkanie z ekspertem na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób nie będziemy musieli czekać w kolejce  na obsługę-  informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Są dwa sposoby rezerwacji takiej wizyty: elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. Telefony do umawiania wizyt:

  • 52 34 18 126 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim,
  • 54 230 73 76 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu.

Z pracownikiem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu  w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. Więcej informacji na temat umawiania e-wizyt można znaleźć pod adresem https://www.zus.pl/e-wizyta.

ZUS przypomina, że  sprawy urzędowe można także załatwić bez wychodzenia z domu, poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze nasi klienci mogą  poprzez PUE wysłać wnioski czy dokumenty do Zakładu.

Za utrudnienia związane z zamknięciem placówek  ZUS-u z góry przepraszamy.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Podobne aktualności

Skip to content