Noc Muzeów w Łomiankach

Motyle są fascynującymi stworzeniami, które od dawna przyciągają uwagę naukowców, artystów i entuzjastów przyrody. Ich kolorowe skrzydła, nietypowe wzory i niezwykłe cykle życiowe stanowią doskonały temat do eksploracji podczas organizowanej 18 maja w Centrum Kultury w Łomiankach kolejnej edycji „Nocy Muzeów”.

„Noc Muzeów 2024: W krainie motyli” to niepowtarzalna okazja aby podziwiać kolekcję kilkudziesięciu tysięcy motyli z 40-letniego zbioru Andrzeja Podgórskiego, uznawanego za najlepszego preparatora motyli w Polsce. Od rzadkich gatunków, przez wyjątkowe aberracje, po motyle już nieistniejące w przyrodzie tj. Charaxesy z wyspy Sao Thome. Przygotowana kolekcja obejmuje  prawie wszystkie najważniejsze gatunki motyli dziennych oraz ciem, zwłaszcza z najatrakcyjniej ubarwionych  rodzin jak Uraniidae czy Saturnidae.  Wszystko w ponad 130 przeszklonych gablotach.

W ramach organizowanej nocy odbędą się warsztaty, prezentacje i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które sprawią, że to kolorowe wydarzenie stanie się fascynującą przygodą dla całej rodziny. „W krainie motyli” będzie podróżą zmieniającą sposób patrzenia na otaczającą nas przyrodę oraz cennym źródłem wiedzy.

„Noc Muzeów” w Centrum Kultury w Łomiankach będzie, niepowtarzalną okazją na naukę, zabawę i odkrywanie fascynującego świata owadów. Przyjdź i dołącz do naszego wyszukanego grona odkrywców!

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury w Łomiankach pod adresem www.kultura.lomianki.pl  https://kultura.lomianki.pl/wydarzenie-620-noc_muzeow_2024_w_krainie_motyli-szczegoly-8101.html oraz kontach Centrum w mediach społecznościowych Facebook i Instagram

Podobne aktualności

Skip to content