Symbol Polskiej Samorządności 2019

W dniu 11 października 2019 r. w Katowicach odbyła się uroczysta gala „Symbol Polskiej Samorządności 2019”, w której wzięli udział włodarze z najlepszych samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, czy spółdzielni w Polsce. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia najlepszych samorządów, przedsiębiorstw, instytucji i jednostek naukowych za wyjątkowe osiągnięcia i dokonania. Gmina Koneck reprezentowana była przez Pana Ryszarda Borowskiego Wójta Gminy, została doceniona za rozsądne inwestowanie, innowacyjne i nowoczesne rozwiązania ekologiczne.

„Symbol Polskiej Samorządności” przyznawany jest od dziewięciu lat z inicjatywy Monitora Biznesu i Monitora Rynkowego – dodatków „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Nagrodę przyznaje Kapituła pod przewodnictwem Henryka Warkocza – prezesa TÜV Nord Polska. Przy ocenie w szczególności brane są pod uwagę osiągnięcia miast i gmin, których działalność może służyć za dobry przykład dla wszystkich polskich samorządów.

Gala otworzyła panel dyskusyjny pod hasłem “Nowoczesność w działaniu podmiotów z sektora usług publicznych”. Uczestnicy podejmowali różne tematy, pozostające w obszarze prowadzenia usług w sektorze publicznym. Debatowano o pozyskiwaniu i wykorzystaniu funduszy unijnych, inwestycjach infrastrukturalnych, polityce energetycznej, ochronie środowiska, czy wdrażaniu technologii.

Patronat honorowy objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Polska Izba Ekologii, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Krajowa Izba Gospodarcza, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich i Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast patronat medialny, dziennik Rzeczpospolita. Sponsorem głównym wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A..

Wszyscy laureaci Gali: w środku – Ryszard Borowski – Wójt Gminy Koneck

 

Symbol 2019 dla Gminy Koneck w kategorii Skutecznego Zarządzania

 

 

Podobne aktualności

Skip to content