Zadzwoń do eksperta ZUS – 8 kwietnia

Zadzwoń do eksperta ZUS – 8 kwietnia

Placówki ZUS w Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku zapraszają na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 8 kwietnia. Będzie można pytać o ulgi w opłacaniu składek, świadczenia emerytalno-rentowe, e-usługi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy świadczenia z tytułu wypadków oraz chorób zawodowych. Eksperci dyżurować będą w godz. od 9 do 11.00.

 

Dzwoniąc pod nr. tel. 56 610 93 12 będzie można dowiedzieć się, z jakich ulg w opłacaniu składek można skorzystać, kto i kiedy może wystąpić z wnioskiem o raty, odroczenie terminu płatności składek lub umorzenie – czy tylko czynny płatnik, czy osoba, która zaprzestała prowadzenia działalności gospodarczej czy osoba trzecia. W trakcie tego dyżuru eksperci wyjaśnią, jakie dokumenty będą wymagane dodatkowo poza wnioskiem przy zasadach ogólnych, w zależności od formy opodatkowania, a jakie przy koronawirusie. Będzie można także zapytać, jakie są możliwości renegocjacji lub utrzymania w mocy już udzielonej ulgi w przypadku pojawienia się zachwiania płynności finansowej. Na pytania o ulgi w opłacaniu składek odpowiadać będą Alicja Smolińska, Zastępca Dyrektora ds. dochodów Oddziału ZUS w Toruniu oraz Agnieszka Janikowska z Wydziału Realizacji Dochodów – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Z kolei pod nr. tel. 56 610 93 32 ekspertów będzie można zapytać o świadczenia emerytalno-rentowe, a pod nr. tel. 56 450 68 55 o elektroniczne formy kontaktu klienta z ZUS takie jak np. e-wizyty czy PUE ZUS. Natomiast o świadczenia z tytułu wypadków oraz chorób zawodowych będzie można pytać pod nr. tel. 54 230 73 75.

 

Zachęcamy do korzystania z porad telefonicznych. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

 

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Podobne aktualności

Skip to content