II. ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”, połączonego z konkursem kreatywnym

Jak radzić sobie ze współczesnymi wyzwaniami klimatycznymi, a także społeczno-gospodarczymi? Jak nauczyć się mądrze i bardzie odpowiedzialnie korzystać z dostępnych zasobów? W jaki sposób szkoła może stać się miejscem bardziej przyjaznym dla środowiska?

 

Na te pytania nauczyciele klas I-III oraz ich uczniowie znajdą odpowiedzi, przystępując do II. ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”, połączonego z konkursem kreatywnym z bardzo atrakcyjnymi nagrodami dla całej szkoły oraz dla poszczególnych klas.

 

Udział w programie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, nauczyciel musi jedynie zarejestrować swoją klasę pod linkiem https://piatkadlanatury.pl/pl/auth/login/. Warto się pospieszyć, ponieważ 250 klas, które zarejestrują się do programu jako pierwsze, otrzyma atrakcyjne pakiety startowe.

Zarejestrowany nauczyciel zyskuje dostęp do w pełni zgodnych z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, profesjonalnych scenariuszy lekcji, przeznaczonych do przeprowadzenia w klasach I-III. W tegorocznej edycji programu „Velvet. Piątka dla Natury” (2022/23) scenariusze te poświęcone są:

  • oszczędzaniu mediów oraz mądremu wykorzystaniu zasobów naturalnych,
  • ograniczaniu wytwarzania odpadów poprzez życie w duchu zero waste oraz nadawanie starym, zużytym przedmiotom drugiego życia.

Każdy scenariusz eko lekcji zwieńczony jest Ekowyzwaniem, czyli zaproszeniem klasy do wzięcia udziału w konkursie kreatywnym. Do wygrania jest 10 nagród głównych w postaci instalacji ekologicznych dla szkoły (stacje segregacji odpadów oraz zestawy do zbierania deszczówki) oraz wycieczki dla klasy do wybranego przez organizatora konkursu miejsca na terenie województwa, w którym działa szkoła. Dodatkowo 110 zwycięskich klas otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci zestawów edukacyjnych dla każdego dziecka i dla całej kasy oraz gadżetu dla opiekuna klasy.

Prace kreatywne można zgłaszać do 28 lutego 2023 roku.

Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom nauczycieli, scenariusze zostały opracowane w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz ukraińskiej.

 

Udział w „Piątce dla Natury” w kilku prostych krokach:

 

  1. Wejście na stronę www.piatkadlanatury.pl;
  2. Rejestracja konta przez nauczyciela: https://piatkadlanatury.pl/pl/auth/login/;
  3. Pobranie materiałów dostępnych na stronie dla zarejestrowanych użytkowników;
  4. Przeprowadzenie eko lekcji na podstawie gotowych scenariuszy;
  5. Realizacja co najmniej jednego Ekowyzwania;
  6. Wgranie zgłoszenia konkursowego poprzez formularz dostępny na profilu użytkownika strony www.piatkadlanatury.pl.

 

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji jest Biuro Programu, dostępne od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-15.00 – telefonicznie, pod numerem +48 780 049 365 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem kontakt@piatkadlanatury.pl.

Podobne aktualności

Skip to content