Aplikacje mZUS pobrało już 33 tys. osób

Aplikacje mZUS pobrało już 33 tys. osób

 

Od połowy listopada ruszyła aplikacja mZUS i przez ten krótki czas już 33 tys. razy ściągnięto ją na urządzenia mobilne. Pobrać ją można ze sklepów Google Play i App Store.

 

Aplikacja mZUS umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodzin, np. „500 plus” czy „Dobry start”. Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.  Już 33 tysiące urządzeń mobilnych ma zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Przy jej wykorzystaniu można złożyć wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus”, czyli: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O oraz świadczenie „Dobry start”. Przy czym wnioski o 300 plus po 30 listopada można złożyć tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)
i dofinansowanie do żłobków (DZ)- dodaje rzeczniczka.

 

Do tej pory przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków „Dobry start” oraz 878 wniosków „500+”.

 

Osoby, które chciałyby korzystać z aplikacji mZUS muszą mieć swój profil na PUE ZUS i połączyć ją ze swoim profilem ZUS. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji.

 

Obecnie liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim.

Podobne aktualności

Skip to content