Światowy Dzień Ziemi

Dziś obchodzimy globalne ekologiczne wydarzenie, jakim jest Światowy Dzień Ziemi.

Bieżący rok przebiega pod hasłem Planeta kontra tworzywa sztuczne, któremu przyświeca myśl położenia kresu produkcji plastiku dla zdrowia ludzkiego jak i planetarnego, domagając się 60% redukcji produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych do 2040 roku. Również w trosce o następne pokolenia należy dążyć do przyszłości wolnej od plastiku.
Powyższy problem dotyczy każdego z nas, dlatego stale zdobywaj wiedzę w tym obszarze. A co możesz zrobić już dzisiaj?
1. Korzystaj z przedmiotów wielokrotnego użytku. Na zakupy zabierz torbę płócienną, ekologiczną. W ubiegłym roku wyprodukowano 500 miliardów plastikowych toreb na całym świecie. Wiele z nich wykorzystano tylko kilka minut, by potem ich dalsze „życie” trwało od kilkudziesięciu do kilkuset lat.
2. Zabierz ze sobą zapasowy zestaw sztućców np. udając się do lokalu gastronomicznego. Jednorazowe sztućce są głównym źródłem zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi, z czego większości nie można poddać recyklingowi!
3. Ogranicz zakup nowej odzieży. Inwestuj w ubrania dobre gatunkowo, które posłużą na dłużej. Wybieraj ubrania, których naprawdę potrzebujesz, z naturalnych włókien zamiast z materiałów syntetycznych.
4. Myśl ekologicznie!
Zjednoczmy się w naszych wysiłkach na rzecz ochrony Ziemi dzisiaj i dla przyszłych pokoleń. Razem możemy wywrzeć znaczący wpływ i stworzyć bardziej zrównoważony świat!

Podobne aktualności

Skip to content