Marszałek województwa dziękuje za oddane głosy

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udział w wyborach i za zaufanie, którego po raz kolejny udzielili mi Państwo po tak wielu latach piastowania urzędu marszałka województwa. Tak wysokie zaufanie* to dla mnie wielka radość, ale też wielkie zobowiązanie.

Wybory i wyborców zawsze traktuję bardzo poważnie. Za każdym razem przystępowałem do elekcji z nowym, bardzo konkretnym programem, z listą naprawdę konkretnych zadań do zrealizowania. Cieszę się, że Państwo do doceniają. Wiem, że większość z nas potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, stabilności, spokoju – i tego oczekujemy od naszych reprezentantów w strukturach władzy.

Teraz z zapałem przystępujemy do konstytuowania nowych samorządowych władz województwa. Pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji odbędzie się 6 maja.

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

8 kwietnia 2024 r.

 

*W wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024, marszałek Piotr Całbecki otrzymał w swoim okręgu 58 629 głosów (czyli 45,07 proc. oddanych głosów).  

Zdjęcie: wsparcie gospodarki i tworzenie dobrego klimatu dla biznesu to od wielu lat priorytet samorządu województwa; wizyta w zakładzie produkcyjnym Grupy Stiegelmeyer, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP.

Podobne aktualności

Skip to content